Koyun Sulukları İnek Sulukları Plastik Hayvan Sulukları

Kan Grubunuzu Güncelleyiniz • Fotoğraf gönderebilmek için üye olmalısınız. • Video gönderebilmek için üye olmalısınız.  Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
  Çok Güzel % 51
  Güzel % 7
  Fena Değil % 7
  Kötü % 35

  SARIALİLER MAHALLESİ / Mahallelerimiz

  2010-08-23 Saat: 24:27 - Bu haberi 2773 kişi okudu.
  SARIALİLER MAHALLESİ Bugünkü mahalle Sarı Ali isimli fakirlere ve düşkünlere bulunan onlara imaret (aş evi) açan çevresinde çok sevilip ,sayılan bir ağa’nın ismini almıştır.
  Bu arada bir düzeltme yapalım .Halk arasında sıkça kullanılan “Sarı Alilerin Açları” deyiminin ,doğrusu; “Sarı Alilerin Aşları” yani sarı alilerin yemekleridir. Görülüyor ki “Çumra”adı gibi mahallelerinin de isimlerini tarihten ve tarihi kişilerden almıştır. Şunu da belirtmeden geçmeyelim. Osmanlı padişahı II. Beyazıd zamanında yapılan tahrir defterlerinden aldığımız bilgilere göre Çukurköy mevkiindeki tarlalar Konya kalesi komutan ve askerlerine tımar olarak verilmiştir. Yine aynı şekilde yarımca mevkiindeki araziler Konya kalesi Dizdarı Ali Bey’e tımar olarak verilmiştir. Konya’da bulunan Demirci Hacı Mescidi diye bilinen Sırçalı Mescid ve İbrahim Bey imarethanesi’ne de Çumra’nın öşürleri verilmiştir.

  Daha Önceki Muhtarlar
  Ramazan DÜNDAR
  Yusuf BİÇER
  Süleyman KART
  Kara SÜLLÜ
  Mehmet ERKUŞ (Mehmet çavuş)
 • Yazılım ve Sistem yönetimi : OKTAY ÇOMAK
  Teşekkürler : EJDER BİLİŞİM - Freegrafiker
  www.icericumra.com   Mail: icericumra@icericumra.com