Koyun Sulukları İnek Sulukları Plastik Hayvan Sulukları

Kan Grubunuzu Güncelleyiniz • Fotoğraf gönderebilmek için üye olmalısınız. • Video gönderebilmek için üye olmalısınız.  Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
  Çok Güzel % 51
  Güzel % 7
  Fena Değil % 7
  Kötü % 35

  İçeriçumra Hakkında

  İçeriçumra İsminin Verilişi

  İçeriçumra İsminin Verilişi İçeriçumra kasabasının tarhi çok eskilere dayanır. Tarihin çok eski devirlerinde (Neolitik Çağ) Ve Osmanlı devleti ile Karaman Oğulları dönemlerinde bu iki devlet arasında pek çok savaşa sahne olan beldeye “ÇUMRA” isminin verilmesi öyküsü tarihi iki olaya bağlanır;
  Gönderen: Oktay ÇOMAK   

  İçeriçumra'nın Kuruluşu

  İçeriçumra'nın Kuruluşu içeriçumra'nın bulunduğu yerin Türk- İslam diyarı haline gelmesinden önceki tarihi eski çağlara kadar uzanmaktadır.
  Gönderen: Oktay ÇOMAK   

  İçeriçumra'nın Kitabeleri

  İçeriçumra'nın Kitabeleri İçeriçumra kasabasının bügünkü büyük kabristanlığı olan ve sonradan oluşturulduğu bilinen mezarlıkta yaptığımız araştırmalarda değişik yerlerdeki mezar taşlarınadaki bilgiler şu şekildedir.
  Gönderen: Oktay ÇOMAK   

  Milli Mücadele Yılları

  Milli Mücadele Yılları Kurulduğu günden günümüze kadar konya'nın siyasi hayatında etkin bir yeri olan ve her dönemde en az bir milletvekilini parlementoya gönderen içeriçumra tarihinin her döneminde kanunlara ve nizamlara saygılı olmuş ve daima devletin yanında yer almıştır .
  Gönderen: Oktay ÇOMAK   

  İdari Yapısı

  İdari Yapısı Çumra'nin AnadoluSelçukluları ve karamanoğulları donemlerindeki idari yapisini tesbit etmek mumkun olmamistir. Fatih Sultan Mehmed'in 18 Aralik 1476'da yaptirdigi vakif tahriri sirasinda Çumra, için "Karye-i Çumra Tabi-i Sahra-i Konya" dendiğine göre (9), Karamanoğulları hatta Selçuklular devrinde de Konya'nin Sahra nahiyesine bağli bir köy idi.
  Gönderen: Oktay ÇOMAK   

  26 Yıllarda İçeriçumra

  26 Yıllarda İçeriçumra XX. içeriçumra, Kurtuluş Savaşı sırasında da nahiye idi(15 çumra nahiyesine Ovakavağı, karkin, Fethiye,yüzyilin başından 1926 yilina kadar
  Gönderen: Oktay ÇOMAK   

 • Yazılım ve Sistem yönetimi : OKTAY ÇOMAK
  Teşekkürler : EJDER BİLİŞİM - Freegrafiker
  www.icericumra.com   Mail: icericumra@icericumra.com