Koyun Sulukları İnek Sulukları Plastik Hayvan Sulukları

Kan Grubunuzu Güncelleyiniz • Fotoğraf gönderebilmek için üye olmalısınız. • Video gönderebilmek için üye olmalısınız.  Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
  Çok Güzel % 51
  Güzel % 7
  Fena Değil % 7
  Kötü % 35

  İftar Yemeği Verildi / İçeriçumra Derneği

  2010-08-25 Saat: 10:07 - Bu haberi 9950 kişi okudu.
  İftar Yemeği Verildi İçeri Çumra Eğitim, Kültür, Çevre ve Dayanışma Derneği tarafından Diltaş Tesislerinde bir iftar yemeği verildi.
  iftar yemegine yaklaşık 500 kişi katıldı.

  İftar yemeğine İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Kaçmaz, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, AKTİSAD Başkanı Ali Akın, İçeri Çumra Belediye Başkanı Mehmet Kınalı ve çok sayıda İçeri Çumralı vatandaş katıldı. Yemekten sonra konuşan İçeri Çumra Eğitim, Kültür, Çevre ve Dayanışma Derneği Adnan Yağcı, artık İçeri Çumra’nın göç verdiğini belirterek, “İçeri Çumra önceden dışarıdan göç alırdı, şu an beldemiz dışarıya göç verir hale geldi. Bunun en büyük nedenleri ailelerin çocuklarının çiftçi olmasını istememesi ve gençlerin tarlaların kendilerine yetmeyeceğini düşünerek sanayide çalışmayı seçiyor” dedi. Derneğin amacını anlatan Adnan Yağcı, “Derneğimiz darda olana yardım, ihtiyacı olan çiftçiye iş araç ve gereçleri, kan arama ve iş arayanlara iş bulma gibi birçok faaliyette bulunuyoruz” diye konuştu. İçeri Çumra Belediye Başkanı Mehmet Kınalı da kasabadaki ekonomik krize vurgu yaparak, “Kasabamız dernek başkanımızın dediği gibi artık dışarıya göç veriyor. Bunun sebebi ise kasabamızda yaşanan ekonomik krizdir. Ekonomik kriz yaşayan kasabamızda gençler tarlaların kendilerine yetmeyeceğini düşünerek başka arayışlara yöneliyor. Dünyamız çok hızlı gelişiyor ve değişiyor, biz bu değişime ayak uyduramazsak geride kalırız.

  Bu noktada kasabamızdaki krizin iyi analiz edilmesi lazım ve yeni çözüm yolları bulunması gerekir. Çözüm olarak ise bizim elimizde olan atalarımızın mirası verimli topraklarımız ve hayvancılığımıza sahip çıkmalıyız. Bu toprakların kıymetini bilmeliyiz, atalarımızdan bize bırakılan mirası bizden sonrakilere bırakırken utanmamak için sahip çıkalım” ifadelerini kullandı. Daha sonra dernek yönetimi, yardımlarıyla derneğe destek verenlere plaket verdi. İftara gelen davetlilere çekiliş yapılarak birçok hediye verildi.

  Katılanlara tek tek teşekkür ederim.adnan yağcı.dernek başkanı

  Çok güzel iftardı,organizasyonu düzenleyen ekibe teşekkür ediyorum.
  2010-08-23 16:14:13 tarihinde eklenmiştir.
 • Yazılım ve Sistem yönetimi : OKTAY ÇOMAK
  Teşekkürler : EJDER BİLİŞİM - Freegrafiker
  www.icericumra.com   Mail: icericumra@icericumra.com